Koniec Roku Miłosierdzia. Bramy zamknięto.
„Choć zamykają się Drzwi Święte – powiedział papież Franciszek – pozostaje otwarta dla nas na oścież prawdziwa brama miłosierdzia, którą jest serce Chrystusa”. I to jest najcenniejsze.
Radość z Kerygmatu Miłosiernego nadal trwa, bo widać i słychać echa z różnych stron, niech Pan w tym będzie błogosławiony!
W pewnym przedszkolu przeprowadzono katechezę o Dobrym Pasterzu. Zilustrowano ją tematyczną piosenką: „Jezu, ufam Ci” (Psalm 23) z płyty. Udokumentowano zajęcia filmem, wyrażono zgodę na publikację:)
Główną bohaterką filmu (umieszczonego na mojej stronie w zakładce INNE) jest 6-cio latka, której nigdy nie widziałem, nie poznałem osobiście, a w sercu mam do niej ogromną wdzięczność za jej świadectwo i radość którą zaraża innych:)
Kilka zabawnych sytuacji z ową Dziewczynką:)
Jak wynika z relacji Wychowawcy Dziecka, gdy tylko Dziewczynka usłyszała piosenkę, pierwsze co zapytała: „Proszę pani, czy ja mogę mieć tę piosenkę jako dzwonek na telefon??” I zaraz lekko zrezygnowana dodała: „Ojej, zapomniałam, że ja nie mam komórki”:)
Potem podeszła do Wychowawczyni i zaczęła delikatnie sugerując nawiązywać do swoich urodzin, które mają być w kwietniu:
„Pani wie, że ja mam urodziny w kwietniu. Jestem cierpliwą dziewczynką i poczekam do urodzin na tę płytę”:)
Na drugi dzień Wychowawczyni przychodzi do pracy i otrzymuje piękną namalowaną laurkę dla pana Michała. Dzień później inna dziewczynka zrobiła laurkę. Dołączyłem je na pamiątkę do filmu. Takie „echa” Słowa są bezcenne!:) A Wychowawcy jeszcze raz dziękuję za „Bożą dokumentację” 🙂

Na czas dobrego Czuwania i zbliżającego się Narodzenia Jezusa Każdej i Każdemu z Was życzę, żebyśmy potrafili być jak osioł przy żłobie, który nic nie mówił… tylko adorował Nowonarodzonego!
„Do napisania” w błogosławionym dla nas wszystkich Nowym 2017 Roku! +

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *