Medialnie

Znalezione obrazy dla zapytania espe W pierwszym wywiadzie, który kiedykolwiek ze mną przeprowadzono, w Roku Wiary, dzieliłem się refleksjami dotyczącymi pracy ze szkolną młodzieżą oraz byciu katechetą na co dzień: […] Jednego razu wchodzę do tramwaju, a ze środka pojazdu słyszę głos dwudziestu kilku chłopców wracających ze szkoły, którzy wykrzykują szczerze: „szczęść Boże!”. A za chwilę któryś dodaje: „panie profesorze, czy to w tę środę jest kartkówka z religii”? […]

Zobacz całość wywiadu o codzienności posługi katechetycznej


Innym razem pytano mnie o pracę i posługę muzyka kościelnego w czasie liturgii. Opowiadałem o swoich początkach, refleksjach, radościach wynikających z posługi organisty, nawet o wpadkach, które i mnie nie ominęły 🙂 np.:

[…] To było moje pierwsze bierzmowanie za organami, dobrych kilka lat temu. Jeden z krakowskich biskupów po zakończonym obrzędzie wypowiedział słowa: „Módlmy się teraz do naszego Ojca, włączajmy się wszyscy w tę modlitwę”. Nastała cisza. Nikt nie wychodzi… W jednym momencie przyszła mi myśl, że biskup pewnie chce wszystkich zjednoczyć po udzieleniu sakramentu bierzmowania i czeka, aż zacznę grać: „Ojcze nasz”. Zacząłem. […]

Zobacz całość wywiadu o posłudze i pracy organisty


Byłem również i w TV:) W listopadzie 2015 byłem jednym z gości programu dla młodzieży nadawanego „na żywo” w TV Trwam: Westerplatte Młodych. Rozmowy dotyczyły głównie ŚDM i przygotowań do tego wielkiego wydarzenia. Opowiadałem o Hymnie Redemptorystów na ŚDM Kraków 2016 – taka była moja główna rola. Po emisji w TV pojechałem do Radia Maryja i w programie Czas wzrastania bardziej już szczegółowo można było się wypowiedzieć się nt. Hymnu.

Westerplatte Młodych:

Znalezione obrazy dla zapytania radio maryjaCzas wzrastania (plik za: Radio Maryja)

      Audycja w Radiu Maryja (27 listopad 2015)

W lutym 2016 opublikowano ze mną wywiad w lokalnej, parafialnej gazecie Wspólnota Królowej Rodzin. Tam z kolei dzieliłem się moją przeszłością związaną z Ropczycami i wszystkim, co miało wpływ na moją teraźniejszość: na życie prywatne i zawodowe, a także na muzyczną pasję.

Wywiad13499628_1210531078997073_260832393_o

Znalezione obrazy dla zapytania franciszkanska3.pl W marcu 2016 roku jeszcze nieśmiało, ale już powoli okrywałem moje plany związane z nowopowstającą debiutancką płytą Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać w portalu franciszkanska3.pl. W przeprowadzonym wywiadzie dzieliłem się moim niedawnym odkryciem na nowo Słowa i rzeczywistości związanej z doświadczeniem Bożej Miłości – szczególnie: jak bardzo każdy z nas jest kochany przez Boga:

[…] Płyta będzie miała charakter kerygmatyczny, a więc treści utworów, piosenek ściśle nawiązują do tych najważniejszych prawd chrześcijaństwa, zwłaszcza o Bogu, który kocha; o Bogu, który zaprasza do siebie, szczególnie tych pogubionych; o Bogu, który dał swojego Syna, abyśmy mieli życie, prawdziwe życie; o Duchu Świętym, któremu warto dać się prowadzić. Finałem płyty będzie Hymn ŚDM Młodzieży Redemptorystowskiej, która 27 lipca bieżącego roku na Rynku Podgórskim w Krakowie będzie miała swoje autonomiczne święto. Młodzi z różnych krajów wspólnie zaśpiewają hymn: „Miłosierna Miłość”. […]

Zobacz całość wywiadu o planach powstawania mojej pierwszej płyty


Znalezione obrazy dla zapytania ekai  Pod koniec czerwca br. ukazała się nota informacyjna w Katolickiej Agencji Informacyjnej dotycząca nowopowstałej płyty:
[…] „Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać” – pod takim tytułem ukazał się właśnie album z muzyką ewangelizacyjną. W Roku Miłosierdzia wydał ją Michał Niemiec, krakowski katecheta i organista związany z Katolicką Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Filipa […].

Zobacz cały tekst o nowej płycie


Znalezione obrazy dla zapytania saletyni krzyż Serwis saletyni.pl o płycie:
[…] Michał Niemiec zabiera nas w niezwykłą muzyczną podróż, która jest modlitewnym zgłębieniem tajemnicy Miłosierdzia. Utwory skomponowane przez autora są świadectwem człowieka, który chce zbliżyć się do źródła niepojętej Boskiej miłości. Każdy tekst poświęcony jest innemu aspektowi relacji Bóg – Człowiek. […]

Zobacz całość informacji o płycie z portalu saletyni.pl


Tym razem w Radiu Via!
19 października 2016 roku byłem gościem muzycznej audycji Jerzego Frąckowiaka: „Muzyka w moim guście” nadawanej na żywo w rzeszowskim Radiu Via. Płyta wieczoru: Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać!

      Audycja w Radiu Via

W Środę Popielcową A.D. 2017 w udzielonym wywiadzie dla profeto.pl proponowałem sposoby korzystnego przeżycia Wielkiego Postu. Wspominałem również o ciekawostkach związanych z nowopowstałą książką (z dołączoną płytą CD): „Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje”.

 Przeczytaj wywiad 

W audycji Przemysława Radzyńskiego „Z życia Kościoła” w rozmowie przeprowadzonej ze mną 27 marca 2017 na antenie Radia Profeto dzieliłem się spostrzeżeniami dotyczącymi Gorzkich żali: m.in. historią i charakterystyką nabożeństwa oraz badaniami nad muzyką i tekstem. Zachęcałem również do zapoznania się z moją nową książką wraz z płytą, które powstały nieprzypadkowo.

Wysłuchaj całej rozmowy (2 i 3 wejścia ze mną) 🙂


Znalezione obrazy dla zapytania niedziela tygodnik Podobnymi spostrzeżeniami o nowej książce: „Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje…” oraz o Wielkim Poście i moich muzycznych inspiracjach dzieliłem się w rozmowie przeprowadzonej ze mną przez red. Ewelinę Maniecką i opublikowanej w tygodniku NIEDZIELA 2 kwietnia 2017 roku.

CCI20170330_0002


Radio Fiat-logo

 

Gorzkie żale w Wielkim Tygodniu:) Audycja zrealizowana przez Radio Fiat
w Częstochowie, audycja GospelBox

      Audycja GOSPELBOX


Polskie Radio Rzeszów
i „wielkopiątkowe” spotkanie z red. Alicją Karłowską. Audycja o „Gorzkich żalach”, muzykoterapii, Miłości Pana Boga i głębi radości 🙂

      Audycja w Polskim Radiu Rzeszów

Znalezione obrazy dla zapytania franciszkanska3.pl Franciszkańska3.pl i wywiad filmowy nt. Gorzkich żali  – wydanej przed rokiem książki wraz z płytą –  zrealizowany przez red. Sebastiana Izdebskiego (4 marca 2018 roku).


Znalezione obrazy dla zapytania ekai  Katolicka Agencja Informacyjna o „Gorzkich żalach” (red. Ewa Korbut, 23 marca 2018).


 

Medialne zapowiedzi nowego, zaplanowanego na jesień 2018 albumu: NIEZIEMSCY rozpoczęte! Informacje o nowo powstającej płycie można znaleźć na portalach: DEON.PL, GOŚĆ NIEDZIELNY, WIARA.PL oraz na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 


Tuż przed premierą NIEZIEMSKICH przeprowadzono ze mną rozmowę dla portalu debica24.eu (red. Janusz Grajcar, 28 września 2018).


 

Rozmowa ze mną i Przemysławem Radzyńskim nt. nowo powstałej płyty „NIEZIEMSCY” w Poranku Radia Profeto przeprowadzona przez red. Ewelinę Zamojską (11 października 2018 roku).

      Audycja Radio Profeto
Rozmowa o „NIEZIEMSKICH” red. Alicji Karłowskiej z Michałem Niemcem podczas audycji „Pisma i znaki”Polskie Radio Rzeszów (7.11.2018).

      Polskie Radio Rzeszów. Nieziemscy

 

Rozmowę o nowych faktach i nieziemskich okolicznościach powstawania albumu NIEZIEMSCY, przeprowadzoną przez Przemysława Radzyńskiego dla portalu PROFETO.PL, opublikowano 14 grudnia 2018 roku.Przy okazji Pielgrzymki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do Częstochowy miałem okazję wystąpić w Radio Jasna Góra. Siostra red. Aleksandra Szyborska PDDM rozmawiała ze mną o dotychczasowych muzycznych działaniach i nie tylko… 🙂
Zapraszam do odsłuchania pod linkiem: Radio Jasna Góra (15.06.2019).6 maja 2020 roku, w kolejną rocznicę mojego bierzmowania, w internetowej audycji „na żywo”: „Ogniem i Mieczem, czyli Duchem Świętym i Słowem Bożym – dla młodych 18-35, odc. 2.” [minuty od 9:50 do 30:50] podczas rozmowy z o. Krzysztofem Piskorzem OCD miałem okazję opowiedzieć co nieco o działaniu Ducha Świętego w mojej codzienności. Dzieliłem się również nowo powstałym projektem „Przez Serce do Serca”. Dzień ten był dniem premiery śpiewanej wersji „Koronki wyrzeczenia się zła i napełnienia Duchem Świętym słowami św. Małej Arabki”.13 MAJA 2020 – PREMIERA PŁYTY „Przez Serce do Serca”!
Pisano o tym w mediach Katolickich: Katolickiej Agencji Informacyjnej; na stronie moich patronów: Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów oraz Profeto.pl a także na stronie Straży Honorowej NSPJ.
Z okazji premiery płyty również przeprowadzono ze mną rozmowę dla portalu Profeto.pl.

 18 maja 2020 odbyła się premiera Hymnu Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie powstałego z okazji 25-lecia istnienia szkoły i uroczyście wyśpiewanego w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Wcześniej odbył się konkurs, w którym została wybrana moja propozycja muzyki Hymnu ZKS.

 20 maja 2020 w Polskim Radio Rzeszów obyła się audycja „Pisma i Znaki”, w której red. Alicja Karłowska rozmawiała ze mną na temat płyty oraz wyjątkowych okoliczności jej powstania.
Zapraszam do odsłuchania.


 

W ostatnim tygodniu maja 2020 roku w Radio Niepokalanów płyta „Przez Serce do Serca” nosiła miano „płyty tygodnia” 🙂

 Modlitewny koncert „Przez Serce do Serca” odbył się w Gietrzwałdzie 11 lipca 2020 roku. Pisał o tym „Posłaniec Warmiński”  – warmińska edycja Gościa Niedzielnego.

 


 

Portal Aleteia.pl opublikował rozmowę ze mną przeprowadzoną w wakacje 2020 roku przez red. Małgorzatę Cichoń.  Rozmowa o byciu organistą, o Świętych i płycie „Nieziemscy”, a także o muzykoterapii. Zapraszam do lektury 🙂

 


 

W czerwcu 2021 r. w lokalnej gazecie: „Wiadomości Podgórza” ukazał się artykuł na temat muzycznej działalności organisty z osiedla oraz zapowiedź nowej płyty „Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie”.

 

 

 


Na sympozjum w Ząbkowicach Śląskich 19 czerwca 2021 roku odbyła się prezentacja utworu „Modlitwa pod Krzyżem”. To pieśń z płyty „Przez Serce do Serca”, gdzie autorką tekstu jest Służebnica Boża Matka Maria od Krzyża Morawska.


W lipcu 2021 roku z ramienia medialnych patronów pojawiły się już pierwsze zapowiedzi nowej płyty „Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie”. Oto lista: Franciszkanska3.pl, Fundacja JEDEN Z NAS czy Radio Nadzieja🙂


3 września 2021 roku w parafii Dobrego Pasterza w Nowej Wsi (diecezja rzeszowska) odbył się modlitewny koncert ku czci dwóch Serc: Maryi i Jezusa. Informacje o koncercie podano w Katolickim Radio Via.

 15 października 2021 roku odbyła się oficjalna, internetowa premiera płyty
 „Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie”. Wtedy też ukazały się informacje medialne. Pisały o tym: Opoka.org, Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Wrocławskiej, Onet.pl, Michalici.pl, Katolicka Agencja Informacyjna.

 

 


W październiku 2021 roku na portalu Aleteia ukazał się artykuł dotyczący Litanii do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych (z płyty: „Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie”).

 

 


W lipcu 2022 roku na cmentarzu w Podgórkach Tynieckich w Krakowie odbył się pogrzeb 48 Dzieci martwo urodzonych, w czasie którego po raz kolejny pełniłem posługę muzyczną (po raz pierwszy w takim wydarzeniu uczestniczyłem 14.02.2022 roku, wtedy pochowanych zostało 373 Dzieci). O pogrzebie, o Litanii do Maryi Matki osieroconych i dzieci utraconych pisały (nie tylko) katolickie media: Misyjne.pl, Krk.news.pl, Niedziela.pl, Gosc.pl, Jedenznas.pl.


 

W sierpniu 2022 roku portal Aleteia rekomendował „Litanię Pokory” z płyty: „Przez Serce do Serca”.

 

 


Kościół jako instytucja, autorytet i nieomylność - Przewodnik Katolicki

 

W październiku 2022 roku najstarszy w Polsce tygodnik o tematyce społeczno-religijnej Przewodnik Katolicki (42/2022) opublikował artykuł o Litanii do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych, o okolicznościach jej powstania, o pogrzebach dzieci utraconych i o moich refleksjach.

 


Czekamy na kolejne medialne wydarzenia! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *