Drodzy!
W ostatnich tygodniach ruszyła lawina wydarzeń związanych z mieszkańcami Nieba!
Jak już powszechnie wiadomo na początku października 2018 ukazała się wydana przez wydawnictwo SALWATOR płyta „NIEZIEMSCY”.

W związku z tym już na samym początku chciałbym Każdą i Każdego zaprosić na uroczystą modlitwę w Wigilię Wszystkich Świętych (31 października 2018)Wieczór ze Świętymi – zainspirowany nowo powstałą płytą. To swoista premiera płyty! Wydarzenie będzie miało miejsce w parafii MB Saletyńskiej w Krakowie (os. Cegielniana, Łagiewniki). Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00, po niej Nieszpory i modlitwa uwielbienia. Poniżej informacja graficzna:)

Przy okazji powstania płyty jeszcze raz publicznie chciałbym wyrazić swoją wdzięczność wszystkim osobom, które jakkolwiek przyczyniły się do powstania tej płyty! Zwłaszcza:

– autorom i inspiratorom powstałych tekstów, nowych modlitw do Świętych!
– Marzence Wasilewskiej – autorce obrazu „W drodze do Serca” – namalowanego z intencją zilustrowania okładki „Nieziemskich”!
–  Mateuszowi Hrynkiewiczowi za dobrą, około-roczną współpracę i realizację projektu.
– wszystkim ludziom dobrej woli, którzy jakkolwiek wspierali powstanie „Nieziemskich”.
Bóg wszystkim zapłać i CHWAŁA Temu, który jest pełen Dobroci!
Życzę z całego serca odczucia bliskości obecności Świętych, niech ta płyta pozwoli odkrywać nam wszystkim wyjątkowość „Niebieskiego Kościoła”. Amen 🙂

Przy okazji w obecnym czasie dzieją się wydarzenia związane z promocją nowej płyty, np. informacje medialne na portalach i stronach katolickich i nie tylko…, rozmowy radiowe (ostatnio z Radia Profeto, w najbliższym czasie, 7 listopada będzie rozmowa w Polskim Radio Rzeszów).
O wszystkim, na bieżąco, informuję w zakładce „Medialnie„.

Staram się również promować płytę, uczestnicząc w różnych kulturalnych wydarzeniach. Dziś odbył się Konkurs, w którym jako uczestnik zobowiązany byłem do zaprezentowania utworu muzycznego, skomponowanego do słów św. Jana Pawła II. Tak się szczęśliwie „przypadkiem” złożyło, że jeden z utworów na płycie „Święta Faustyno” to fragment homilii kanonizacyjnej wygłoszonej przez Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu wyniesienia na ołtarze Św. Siostry Faustyny. Skorzystałem więc z okazji i zgłosiłem się do konkursu.
Zostałem laureatem:) Wyniki ogłoszono dziś o godzinie 15:00 (przypadek?;))

Z tego też tytułu jutro (28.10.2018) serdecznie zapraszam na koncert laureatów, który odbędzie się o godzinie 15.30 w Centrum Jana Pawła II w Krakowie w górnym kościele.

Ostatnim wątkiem, który jest dla mnie ważny i którym chciałbym się podzielić jest Gietrzwałd, Matka Boża i Jej obecność w różnych zdarzeniach, ale podzielę się tym jednym, które teraz mam w głowie. Otóż, w maju br. byłem na dwudniowej konferencji z muzykoterapii w Katowicach, w czasie której „przypadkiem” poznałem organistkę z Gietrzwałdu – Olę. A poznaliśmy się tylko dlatego, że jako jedyni z wszystkich obecnych na auli nie umieliśmy płynnie języka angielskiego, posadzono nas więc razem i przydzielono tłumacza 😉 Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że ktokolwiek na sali jest muzykiem kościelnym, bo to była zwykła konferencja dla wszystkich zainteresowanych tematem psychologii muzyki. Kilka dni po powrocie do Krakowa otrzymałem z Gietrzwałdu prośbę o napisanie melodii do Litanii do MB Gietrzwałdzkiej. Był to 26 maja – Dzień Matki i dzień wspomnienia liturgicznego bliskiego memu sercu św. Filipa Neri. Odczytałem to jako znak, zakasałem rękawy i wziąłem się do pracy. Tego samego dnia melodia była gotowa. Od kilku już miesięcy Litania do MB Gietrzwałdzkiej jest już oficjalnie śpiewana w tym wyjątkowym miejscu. To dla mnie i radość i przywilej, gdyż Gietrzwałd to jedyne w Polsce miejsce objawień maryjnych uznane przez Kościół:)

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, życząc błogosławionego czasu pamięci o Świętych i tych naszych Bliskich, którzy jeszcze są w drodze…

Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *