Moi Drodzy,
Mamy już połowę Wielkiego Postu (20 dni za nami, 20 przed nami), czas na pewną „inwentaryzację informacyjną” 🙂
Jak już powszechnie wiadomo;) wydawnictwo Salwator wydało moją książkę z płytą: „Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje”. 10 marca mogłem odebrać wyczekiwane pierwsze egzemplarze publikacji. O szczegółach powstawania książki i płyty można przeczytać w zakładce GORZKIE ŻALE lub MEDIALNIE (bo już wywiady udzielone, media poinformowane). Pewne wydarzenia już za mną, inne jeszcze przede mną. Ale po kolei:)

Tego samego dnia, gdy odebrałem z wydawnictwa książki, od razu podjechałem (po drodze) do sklepu Misericordia w Łagiewnikach, żeby zobaczyć, czy jest jeszcze na półkach Kerygmat Miłosiernego. Wchodzę do sklepu, a tu słyszę znajomy głos, wydobywający się ze sklepowych głośników. Wsłuchuję się w słowa… „żal duszę ściska…”. Z niewielkim opóźnieniem zorientowałem się, że to ja śpiewam. Jak szybko wszedłem, tak szybko wyszedłem 😀 Ale Kerygmat na półkach zobaczyłem:)

Na drugi dzień byłem na nagrywanej rozmowie na temat Gorzkich żali, pieśni pasyjnych, czasu okołopaschalnego… w Polskim Radiu Rzeszów. Emisja będzie w Wielki Piątek, czyli w Dniu, kiedy znakomita większość katolików nie słucha radia i nie włącza TV 😛 😉

Kolejnego dnia w parafii MB Saletyńskiej w Krakowie odbyła się akcja z Gorzkimi żalami. W takich wydarzeniach wiele się można dowiedzieć o posłudze organisty 🙂 Podeszła pewna pani do stolika z książkami i zapytała:
– „czy to dla naszego Michasia organisty?”
– „Tak” – potwierdziły dziewczyny obsługujące stolik z płytami.
– „wobec tego ja dam więcej, bo go bardzo kocham” 😀

2 kwietnia 2017 w katolickim tygodniku NIEDZIELA ukaże się wywiad, którego udzieliłem w związku z nowopowstałą książką o Gorzkich żalach. Bardzo zapraszam do lektury i nabycia książki z płytą zawierającą całościowe nagranie Gorzkich żali – jeśli jeszcze oczywiście ktoś jej nie ma;)
Zachęcam do zrobienia prezentu bliskim (zwłaszcza seniorom, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie osobiście).

A dziś miła niespodzianka. Po blisko roku…, odkąd po raz pierwszy piosenka „Psalm 23. Jezu, ufam Ci” pojawiła się na Liście z Mocą – dziś znów wylądowała na najwyższym miejscu podium. Dziękuję bardzo za wszystkie głosowania i zapraszam nadal do muzycznej walki i wsparcia:) (http://listazmoca.pl)

Jeszcze jedna sprawa z innej beczki.
Kilka dni temu uczestniczyłem w spotkaniu z Timem Guenardem – człowiekiem, który przeszedł gehennę w swoim życiu, a dziś głosi przebaczenie i pokój. Książka „Silniejszy od nienawiści” jego autorstwa to świadectwo jego życia, porażające i dotykające nawet najtwardsze serca. Bardzo wszystkim polecam!
(na zdjęciu ilustrującym… Tim daje mi autograf na swojej książce, a ja jemu płytę:)

Kilka zdań ze strony http://timguenard.pl:
„Tim został porzucony przez matkę, kiedy miał trzy lata. Ta przywiązała go do słupa jednej z polnych dróg i odeszła. Nad ranem zziębniętego i wystraszonego chłopca znalazła policja. Oddano go w ręce agresywnego, uzależnionego od alkoholu ojca. Ten znęcał się nad nim bezlitośnie. W dniu piątych urodzin ojciec pobił go tak mocno, że Tim ledwie przeżył. Po tym ciężkim pobiciu chłopiec spędził w szpitalu, przykuty do łóżka ponad trzy lata. Miał zmiażdżone nogi, które lekarze składali jak puzzle. Był zupełnie sam, nikt go nie odwiedzał, poza pielęgniarkami podającymi zastrzyk. Po szpitalu nie miał dokąd pójść. Był dzieckiem niechcianym pozostającym w rękach państwa. Przeszedł przez takie instytucje jak: szpitale psychiatryczne, domy dziecka, domy starców, rodziny zastępcze i poprawczaki.
Trzy marzenia trzymały go przy życiu: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się.
Po usunięciu z poprawczaka stał się bezdomnym włóczęgą na ulicach Paryża (miał wtedy 13 lat). Życie na ulicy było prawdziwą szkołą przetrwania. Paląca nienawiść i obsesyjna chęć zemsty nadawała sens jego życiu, chroniła go przed samobójstwem…”.

Życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu i prawdziwie radosnych Spotkań ze Zmartwychwstałym. Niech nam błogosławi Pan +

Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *