W TV Trwam: “Westerplatte Młodych” – na żywo

listopad 2015

Byłem również i w TV:) W listopadzie 2015 byłem jednym z gości programu dla młodzieży nadawanego „na żywo” w TV Trwam: Westerplatte Młodych. Rozmowy dotyczyły głównie ŚDM i przygotowań do tego wielkiego wydarzenia. Opowiadałem o Hymnie Redemptorystów na ŚDM Kraków 2016 – taka była moja główna rola. Po emisji w TV pojechałem do Radia Maryja i w programie Czas wzrastania bardziej już szczegółowo można było się wypowiedzieć się nt. Hymnu.

Westerplatte Młodych:

AKOMPANIATOR PANA BOGA – wywiad o posłudze organisty

lipiec 2015

Innym razem pytano mnie o pracę i posługę muzyka kościelnego w czasie liturgii. Opowiadałem o swoich początkach, refleksjach, radościach wynikających z posługi organisty, nawet o wpadkach, które i mnie nie ominęły 🙂 np.: […] To było moje pierwsze bierzmowanie za organami, dobrych kilka lat temu. Jeden z krakowskich biskupów po zakończonym obrzędzie wypowiedział słowa: „Módlmy się teraz do naszego Ojca, włączajmy się wszyscy w tę modlitwę”. Nastała cisza. Nikt nie wychodzi… W jednym momencie przyszła mi myśl, że biskup pewnie chce wszystkich zjednoczyć po udzieleniu sakramentu bierzmowania i czeka, aż zacznę grać: „Ojcze nasz”. Zacząłem. […] – zapraszam do lektury!

Człowiek dla człowieka. Całodobowo – wywiad o posłudze katechetycznej

listopad 2013

W pierwszym wywiadzie, który kiedykolwiek ze mną przeprowadzono, w Roku Wiary, dzieliłem się refleksjami dotyczącymi pracy ze szkolną młodzieżą oraz byciu katechetą na co dzień: […] Jednego razu wchodzę do tramwaju, a ze środka pojazdu słyszę głos dwudziestu kilku chłopców wracających ze szkoły, którzy wykrzykują szczerze: „szczęść Boże!”. A za chwilę któryś dodaje: „panie profesorze, czy to w tę środę jest kartkówka z religii”? […] – zapraszam do lektury!