Przez Serce do Serca

Projekt ściśle związany z Maryją i Sercem Jezusa.

PREMIERA

13 maja 2020 roku

Odkąd na nowo zacząłem mocno zauważać obecność Matki Bożej w moim życiu, zapragnąłem oddać Jej cześć i wynagrodzić nieco stracony wcześniej czas poprzez upublicznienie modlitw skierowanych do Boga przez Jej wstawiennictwo. W marcu 2019 roku po nocy, w której przyśniły mi się pewna konkretna melodia i tekst, zapadła ostateczna decyzja wydania kolejnego albumu. 🙂

Co zwiera na płyta?

Przez Serce do Serca – sens tytułu oznacza: przez Serce Maryi do Serca Jezusa. Tak też jest skonstruowany album: od utworów maryjnych do aktów strzelistych, kanonów ku czci Bożego Serca.

W albumie znajdują się następujące utwory-modlitwy:

 1. Intro
 2. Jesteś moim uciszeniem
 3. Ukryj mnie Matko…
 4. Akt oddania się Niepokalanej (tekst – św. Maksymilian M. Kolbe)
 5. Niepokalana
 6. Królowo Rodzin
 7. Maryjo, Matko Płacząca
 8. Matko Bolesna
 9. Modlitwa pod Krzyżem
 10. Matko Bożego Ciała
 11. Litania do MB Gietrzwałdzkiej
 12. Litania pokory
 13. Odnaleźć wszystko
 14. Serce upragnione
 15. Wielbię Cię i kocham
 16. Całe moje pragnienie

Na okoliczność nowej płyty powstał również autorski obraz Marzeny Wasilewskiej pt: Matka otwartego Serca, którego zdjęcie stanowi okładkę albumu.

Obraz przedstawia Maryję o twarzy Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Po prawej stronie uschnięte drzewo – starotestamentalny symbol drzewa poznania dobra i zła, z którego zakazany owoc zjadła Ewa (matka wszystkich żyjących). Przez tamto zdarzenie ludzkość utraciła dostęp do rajskiego drzewa życia.

Maryja jest NOWĄ EWĄ. To przez Nią na powrót uzyskaliśmy dostęp do owocu z drzewa życia. Uschnięte drzewo symbolizuje również drewno, z którego powstał Krzyż – Nowotestamentalne Drzewo Życia. To na Nim dokonało się nasze zbawienie. Owocem z Drzewa Życia jest Chrystus Pan (w centrum – w łonie Matki – Hostia – Boże Ciało – Jezus Chrystus Eucharystyczny).

Autorami tekstów są czciciele Maryi i Serca Jezusa
Autor muzyki i wokal: Michał Niemiec
Realizacja, miks i mastering oraz piano: Mateusz Hrynkiewicz

Album można otrzymać poprzez:

Prezentem dla osób, które złożą dar w kwocie 40zł+ może być właśnie ta płyta, którą będzie można otrzymać z autografem, dedykacją lub bez (wedle życzenia) za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub osobiście.

Szczegółowe informacje o nagrodach i prezentach w opisie zrzutki – w tej sprawie, zwłaszcza przy bezpośrednich wpłatach środków na konto bankowe serdecznie proszę o kontakt mailowy: kontakt@niemiecmichal.pl

PATRONATY HONOROWE

PATRONATY MEDIALNE

Skąd pomysł?

Wszystko właściwie rozpoczęło się od Litanii do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W maju 2018 roku na pewnej konferencji przypadkowo spotkałem organistkę z Gietrzwałdu. Już dwa dni później poprosiła mnie o stworzenie melodii do Litanii do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Zadanie wykonałem tego samego dnia, czyli 26 maja 2018 roku (w Dzień Matki i we wspomnienie mojego ulubionego świętego – Filipa Neri). Od tamtego czasu w Sanktuarium w Gietrzwałdzie ta Litania jest już wykonywana. 16 października 2018 roku melodia ta uzyskała zgodę metropolity warmińskiego, abp. Józefa Górzyńskiego, na używanie jej w sprawowanym kulcie Bożym.

Litania pokory z tekstem Tomasza a Kempis również jest dla mnie wyjątkowa. Dotyka bowiem także i moich ułomności. Jestem przekonany, że już sam tekst ma walory mocno katartyczne; uwalniające, oczyszczające i porządkujące relację stworzenia do Boga. Kiedyś ktoś mi powiedział, że ma w planie umieścić nad łóżkiem słowa tej Litanii i codziennie sobie przypominać priorytety… Przyznam – niebanalny pomysł.:) Utwór ten pełni rolę swoistego „pomostu”, który prowadzi od tytułowego „Serca do Serca”. Następnie kierujemy naszą uwagę na jedyne, konieczne pragnienie ludzkie – zanurzenie w Jego Obecności, które porządkuje i wypełnia istnienie każdego z nas.

Całe moje pragnienie – utwór ten powstał z inspiracji krakowskich sióstr klarysek. Mniszki poprosiły o napisanie melodii do tekstu autorstwa jednej z nich. Byłem mile zaskoczony, kiedy usłyszałem tę pieśń na Jasnej Górze w czerwcu 2019 roku.

Z wielką radością pragnę poinformować, że z pomocą Bożą i ludzką (za którą z serca dziękuję!) projekt udało się sfinalizować. Oficjalna premiera płyty odbyła się 13 maja 2020 roku, czyli w 100 rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz w kolejną rocznicę objawień w Fatimie.

Interesujące są dodatkowe okoliczności i kontekst, kiedy płyta się pojawiła. W dobie pandemii wiele krajów (około 30! – w tym Polska) zawierzyło się Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Jezusa. Ufam, że pieśni z tej płyty na nowo pomogą odkryć nam wszystkim kochające nas te dwa Serca – Maryi i Jezusa.

Każdemu, kto wsparł powstanie niniejszego dzieła bardzo serdecznie i szczerze dziękuję!

Dziękuję za towarzyszenie!
Do usłyszenia w muzyce!

Michał Niemiec, autor projektu