Kerygmat Miłosiernego (2016)

Kerygmat Miłosiernego, czyli… daj się pokochać!

W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia powstał album Kerygmat Miłosiernego, czyli… daj się pokochać! Pan Bóg obdarował mnie niezwykłym dla mnie prezentem – pozwolił mi współuczestniczyć w przekazie dźwiękowym Jego Słowa, które skierował do człowieka. To dla mnie ogromny przywilej i nieoczekiwana radość. A teraz krótko o powstawaniu albumu:)

Swoja przygodę „kompozytorską” rozpocząłem ponad dwa lata temu. O. Andrzej Kukła CSsR poprosił mnie, bym przygotował utwór muzyczny promujący przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie duszpasterstw młodzieży prowadzonych przez OO. Redemptorystów. Nie wierząc we własne siły, początkowo niechętny, potraktowałem słowa Ojca Proboszcza jako polecenie służbowe. Spróbowałem. W Uroczystość św. Józefa (19 marca 2014 roku), po Mszy Świętej wieczornej, przyszedłem do domu i zacząłem sobie grać melodię, którą po paru tygodniach wysłałem na oficjalny konkurs Hymnu ŚDM, a która później stała się Hymnem Redemptorystów na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 (utwór nr 11 na płycie). To był początek.

Jakie okoliczności towarzyszyły powstawaniu dalszych utworów?

Kolejne dwa są zainspirowane przez mojego spowiednika – w ramach pokuty polecił rozważenie wezwań Litanii do Krwi Chrystusa oraz Psalmu 51. Pokuty odprawiłem również muzycznie:) Nowa melodia do Litanii otrzymała zgodę Kurii Krakowskiej (imprimatur) na publiczne jej wykonywanie. 26 stycznia 2016 roku na Golgocie w Jerozolimie zawierzyłem wszystkich, którzy kiedykolwiek będą się modlić tą Litanią.

Modlitwa Małej Arabki do Ducha Świętego została skomponowana na prośbę koleżanki, której Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, popularnie zwana Małą Arabką, jest ulubioną Świętą.

Kolęda inaczej – to piosenka oparta na trzecim rozdziale Ewangelii wg św. Jana. Pewna siostra zakonna, „zaraziła mnie” tym Słowem. Utwór powstał na skutek poruszenia i wewnętrznej niezgody na obojętność nas, ludzi, wobec kochającego Boga i wskutek niezrozumienia dla nieustannego wybierania ciemności – mimo iż Światło przyszło na świat dla nas!

Utwór O Bożej Miłości (Nie bój się) powstał w wyniku zachwytu, zaraz po odbytych ewangelizacyjnych rekolekcjach, tzw. „Kursie Pawła”, gdzie na nowo odkryłem pewne kerygmatyczne treści biblijne.

Całość albumu tematycznie przedstawia prawdy kerygmatyczne (kerygmat to esencja chrześcijaństwa, czyli najważniejsze biblijne prawdy skierowane przez Boga do człowieka), zwłaszcza o Bogu, który kocha za darmo, bez żadnych warunków, niezależnie od naszej obecnej kondycji moralnej; o Bogu, który dał swojego Syna, abyśmy my mieli życie, życie prawdziwe.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania fragmentów oraz całości utworów wydanych na płycie o tytule Kerygmat Miłosiernego, czyli… daj się pokochać! Otwórz się na Jego Miłość! Pozwól Bogu Cię kochać!

Dziękuję wszystkim, którzy jakkolwiek przyczynili się do powstania tego albumu. Niech Trójjedyny Bóg będzie uwielbiony. JEMU CHWAŁA +

Michał Niemiec

Okładka

Okładka

Na okładce fragment słynącego łaskami obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla A. Hyły z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach
© Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
Foto: P. Tumidajski

Plakat

plakat_MN_druk_final

REALIZACJA, MIKS, MASTERING:
Mateusz Hrynkiewicz

http://mateuszhrynkiewicz.pl

 

PATRONAT HONOROWY:

This slideshow requires JavaScript.

PATRONAT MEDIALNY:

DYSTRYBUCJA PŁYTY:

Księgarnia „Pod Modrzewiem”
tel. 509 280 701

Złóż zamówienie

11 thoughts on “Kerygmat Miłosiernego (2016)

 1. Dzięki Panu każda Msza Św. ma w sobie coś tak cudownego, że za każdym razem tylko czekam żeby usłyszeć organy i ten śpiew. Każda pieśń daje ogromną siłę i pozwala zapomnieć o wszystkim i skupić się na Panu Bogu.
  Dziękuję, że swoim śpiewem przyciągnął mnie Pan do Kościoła

  • Dziękuję bardzo za dobre słowo, inspirację i motywację! 🙂
   Niech Pan Bóg będzie uwielbiony!
   Serdecznie Panią pozdrawiam i zapraszam do parafii również w II niedziele miesiąca na Mszę o 20:00 🙂
   Michał

 2. Panie Michale, gdyby wszyscy lub znaczna większość organistów tak śpiewała
  i grała byłoby o 50% więcej wiernych. Na Gorzkie Żale przyjeżdżam aż z os. Złocień (Stary Bieżanów). A to „tylko” dzięki temu że jakieś 15 lat temu byłem
  w La Salette na wolontariacie. Gdy usłyszałem „Jeśli to łzy są” w Pana wykonaniu sam miałem łzy w oczach. Taki głos tak młodego mężczyzny na chwałę Bogu, super. W najbliższą niedzielę jest 19 :). Może następne dzieło to pieśni o Matce Plączącej z La Salette.

 3. Jakiś czas temu zamieszkałam na osiedlu, gdzie Pan gra u Saletynów. Cieszyłam się że mam blisko Kościół, co umożliwiło mi uczestnictwo w Mszy Św.w ciągu tygodnia. Od razu spodobał mnie się granie i śpiew Pana, dzięki temu każda Msza wnosi coś w moje życie . Najbardziej się wzruszam jak śpiewamy nowennę do Matki Bożej z La Salette. Dziękuję Panu i pozdrawiam serdecznie.

   • Mam Pana plyty od jakiegos czasu ale dopiero teraz slucham, modle sie i rozsmakowuje je na codzien. Kolejne utwory staja sie czescia mojego prywatnego modlitewnika. One towarzysza mi w drodze mojego nawrocenia, po koleji odkrywam inne i staja sie 'utworami dnia’ i wchodza na stale do mojego spiewnika. Kolejno inne przemawiaja do mnie.
    Domyslam sie, ze skorzystal Pan ze swego doswiadczenia spiewania z ludem i spiewa w takiej tonacji, ze bardzo latwo jest podazac za melodia.
    Ogromnie jestem wdzieczna za te pomoc w modlitwie.
    Sw. Maxymilian Maria Kolbe spiewal przed smiercia. Jezus odmawial Psalm 22 na krzyzu. Dobrze jest miec swoje piosenki, modlitwy na trudne chwile. Isc z radoscia, uwielbieniem, wspolczuciem na ustach. Bog blogoslawil Dawidowi za wspaniala liturgie.
    Niech Dobry Bog w Trojcy Jedyny blogoslawi Pana, Panskich bliskich, wszystkich wspoltworcow i tych, ktorzy pomogli Panu rozwinac i pomnozyc swoj talent:)

 4. Witam,
  czy gdzieś można dostać płytę „Kerygmat Miłosiernego”, bo pod wskazanym linkiem jest informacja, że sprzedaż zakończona.
  Pozdrawiam serdecznie!

  • Dzień dobry,
   serdecznie Pani dziękuję za zainteresowanie i informację o nieaktywnym linku.
   Od teraz powinno już wszystko działać 🙂
   W razie jakichkolwiek problemów, proszę o kontakt ze mną.
   Pozdrawiam i mam nadzieję, że niebawem do zobaczenia w muzyce! 🙂
   M.N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *