Kerygmat Miłosiernego

czyli… daj się pokochać!

PREMIERA – 2016

W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia powstał album Kerygmat Miłosiernego, czyli… daj się pokochać! Pan Bóg obdarował mnie niezwykłym dla mnie prezentem – pozwolił mi współuczestniczyć w przekazie dźwiękowym Jego Słowa, które skierował do człowieka. To dla mnie ogromny przywilej i nieoczekiwana radość. A teraz krótko o powstawaniu albumu:)

Co zwiera na płyta?

W albumie znajdują się następujące utwory-modlitwy:

 1. Nie bój się! (O Bożej Miłości) [4:30]
 2. Psalm 51 (Miserere mei Deus) [4:36]
 3. Psalm 23 (Jezu, ufam Ci) [2:42]
 4. Prolog (J 1) [3:43]
 5. Kolęda inaczej [3:39]
 6. Psalm 22 (Boże mój…) [8:53]
 7. O Kenozie (Iz 53 i Flp 2) [9:14]
 8. Adonai [3:38]
 9. Modlitwa Małej Arabki [2:50]
 10. Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana [8:50]
 11. Miłosierna Miłość – Hymn grupy Redemptor na ŚDM Kraków 2016 [5:58]

Na okładce fragment słynącego łaskami obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla A. Hyły z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

© Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
Foto: P. Tumidajski

Autorami tekstów są czciciele Maryi i Serca Jezusa
Autor muzyki i wokal: Michał Niemiec
Realizacja, miks i mastering oraz piano: Mateusz Hrynkiewicz

Album można otrzymać poprzez:

Prezentem dla osób, które złożą dar w kwocie 40zł+ może być właśnie ta płyta, którą będzie można otrzymać z autografem, dedykacją lub bez (wedle życzenia) za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub osobiście.

Szczegółowe informacje o nagrodach i prezentach w opisie zrzutki – w tej sprawie, zwłaszcza przy bezpośrednich wpłatach środków na konto bankowe serdecznie proszę o kontakt mailowy: kontakt@niemiecmichal.pl

PATRONATY HONOROWE

PATRONATY MEDIALNE

Skąd pomysł?

Swoja przygodę „kompozytorską” rozpocząłem ponad dwa lata temu. O. Andrzej Kukła CSsR poprosił mnie, bym przygotował utwór muzyczny promujący przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie duszpasterstw młodzieży prowadzonych przez OO. Redemptorystów. Nie wierząc we własne siły, początkowo niechętny, potraktowałem słowa Ojca Proboszcza jako polecenie służbowe. Spróbowałem. W Uroczystość św. Józefa (19 marca 2014 roku), po Mszy Świętej wieczornej, przyszedłem do domu i zacząłem sobie grać melodię, którą po paru tygodniach wysłałem na oficjalny konkurs Hymnu ŚDM, a która później stała się Hymnem Redemptorystów na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 (utwór nr 11 na płycie). To był początek.

Jakie okoliczności towarzyszyły powstawaniu dalszych utworów?

Kolejne dwa są zainspirowane przez mojego spowiednika – w ramach pokuty polecił rozważenie wezwań Litanii do Krwi Chrystusa oraz Psalmu 51. Pokuty odprawiłem również muzycznie:) Nowa melodia do Litanii otrzymała zgodę Kurii Krakowskiej (imprimatur) na publiczne jej wykonywanie. 26 stycznia 2016 roku na Golgocie w Jerozolimie zawierzyłem wszystkich, którzy kiedykolwiek będą się modlić tą Litanią.

Modlitwa Małej Arabki do Ducha Świętego została skomponowana na prośbę koleżanki, której Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, popularnie zwana Małą Arabką, jest ulubioną Świętą.

Kolęda inaczej – to piosenka oparta na trzecim rozdziale Ewangelii wg św. Jana. Pewna siostra zakonna, „zaraziła mnie” tym Słowem. Utwór powstał na skutek poruszenia i wewnętrznej niezgody na obojętność nas, ludzi, wobec kochającego Boga i wskutek niezrozumienia dla nieustannego wybierania ciemności – mimo iż Światło przyszło na świat dla nas!

Utwór O Bożej Miłości (Nie bój się) powstał w wyniku zachwytu, zaraz po odbytych ewangelizacyjnych rekolekcjach, tzw. „Kursie Pawła”, gdzie na nowo odkryłem pewne kerygmatyczne treści biblijne.

Całość albumu tematycznie przedstawia prawdy kerygmatyczne (kerygmat to esencja chrześcijaństwa, czyli najważniejsze biblijne prawdy skierowane przez Boga do człowieka), zwłaszcza o Bogu, który kocha za darmo, bez żadnych warunków, niezależnie od naszej obecnej kondycji moralnej; o Bogu, który dał swojego Syna, abyśmy my mieli życie, życie prawdziwe.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania fragmentów oraz całości utworów wydanych na płycie o tytule Kerygmat Miłosiernego, czyli… daj się pokochać! Otwórz się na Jego Miłość! Pozwól Bogu Cię kochać!

Dziękuję wszystkim, którzy jakkolwiek przyczynili się do powstania tego albumu. Niech Trójjedyny Bóg będzie uwielbiony.

JEMU CHWAŁA +

Każdemu, kto wsparł powstanie niniejszego dzieła bardzo serdecznie i szczerze dziękuję!

Dziękuję za towarzyszenie!
Do usłyszenia w muzyce!

Michał Niemiec, autor projektu