Nieziemscy

Projekt ściśle związany z Maryją i Sercem Jezusa.

PREMIERA

Październik 2018 roku

To już trzeci muzyczny projekt. Tym razem: „Nieziemscy” – album poświęcony świętym i błogosławionym. To zbiór modlitw do różnych świętych – bardzo popularnych, jak i mniej znanych, polskich i czczonych w całym Kościele powszechnym.

Dokonałem wyboru Świętych najbliższych mojemu sercu i dodając dźwięk zapragnąłem oddać cześć moim patronom. Wśród nich są np. św. Michał Archanioł (mój główny opiekun), św. Wawrzyniec (patron dnia urodzin), św. Jan Chrzciciel (patron dnia chrztu) i inni.

Co zwiera na płyta?

W albumie znalazły się następujące utwory-modlitwy:

 1. Intro
 2. Święty Michale Archaniele
 3. Święty Józefie
 4. Święty Janie Chrzcicielu
 5. Święty Wawrzyńcze
 6. Święty Franciszku
 7. Święta Klaro
 8. Błogosławiona Salomeo
 9. Święty Filipie Neri
 10. Święty Andrzeju Bobolo
 11. Święta Małgorzato Mario Alacoque
 12. Święta Faustyno
 13. Królowo Wszystkich Świętych
 14. Litania do polskich Świętych
 15. Hymn Świętych

Na okładce albumu znajduje się fotografia obrazu Marzeny Wasilewskiej „W drodze do Serca”, stworzonego specjalnie jako ilustracja do płyty „Nieziemscy”.

Obraz ukazuje Boże Serce, do którego zmierzają (pod przewodnictwem Księcia Niebieskiego Wojska – Michała Archanioła) święci – mężczyzna i kobieta – jako przedstawiciele obu płci rodzaju ludzkiego (kroczących ku Niebu).

Autorce tego wyjątkowego obrazu z całego serca dziękuję!

Autorami tekstów zwykle są czciciele poszczególnych świętych.
Autor muzyki: Michał Niemiec
Aranżacji dokonali: Mateusz Hrynkiewicz i Michał Niemiec.

Album można otrzymać poprzez:

Prezentem dla osób, które złożą dar w kwocie 40zł+ może być właśnie ta płyta, którą będzie można otrzymać z autografem, dedykacją lub bez (wedle życzenia) za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub osobiście.

Szczegółowe informacje o nagrodach i prezentach w opisie zrzutki – w tej sprawie, zwłaszcza przy bezpośrednich wpłatach środków na konto bankowe serdecznie proszę o kontakt mailowy: kontakt@niemiecmichal.pl

PATRONATY HONOROWE

PATRONATY MEDIALNE

Skąd pomysł?

Powstanie płyty zainspirowały ss. Klaryski z Krakowa – to one jako pierwsze poprosiły mnie o napisanie melodii do tekstu pieśni o bł. Salomei. W prośbie zaznaczyły, by pieśń była pogodna i modlitewna. Długo zwlekałem… ale udało się. Od tego wszystko się rozpoczęło.

Druga w kolejności powstała pieśń do św. Michała Archanioła – zainspirowana przez ss. Klaryski ze Starego Sącza. Poprosiły, bym spróbował coś skomponować, bo one codziennie modlą się modlitwą papieża Leona XIII, a chciałyby też ją śpiewać. Przekonały mnie:)

Następnie był św. Jan Chrzciciel. Dużo by tu o Nim opowiadać, ale wspomnę jedynie, że w ostatnim czasie stał mi się bardzo bliski.

Dalej była św. Klara (siostry z Hajnówki zapytały czy taka pieśń – uniwersalna dla wszystkich klarysek – może powstać).

Skoro Klara to i św. Franciszek i tak dalej…

Płytę rozpoczyna INTRO – biblijna zapowiedź treści albumu. Jest to fragment Apokalipsy św. Jana, opisujący tych, którzy ,,opłukali swe szaty i w krwi Baranka je wybielili”. Na tle apokaliptycznych dźwięków tekst ten odczytuje Przemysław Radzyński.

Przedostatni utwór na płycie to Litania do polskich Świętych, ułożona z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Litania ta ma walory modlitewno-edukacyjne. Do każdej z wymienionych osób w porządku chronologicznym dodane jest zdanie dookreślające esencję życia poszczególnego polskiego świętego i błogosławionego, np. Święty Bracie Albercie – litościwy Biedaczyno dobry jak chleb, czy św. Maksymilianie Mario Kolbe – Apostole Niepokalanej i Męczenniku z Auschwitz. Litania zawiera wezwania również do świętych współczesnych, jak: Błogosławieni Michale i Zbigniewie – Męczennicy z Pariacoto czy Błogosławiona Hanno Chrzanowska – sumieniu życia pielęgniarskiego. 11 maja 2018 roku tekst owej litanii – autorstwa prof. dr hab. Haliny Bursztyńskiej – oraz melodia ułożona przeze mnie otrzymały aprobatę kurii krakowskiej, udzielone zostało tzw. imprimatur.

Finał płyty to Hymn Świętych. To uwielbienie Boga przez samych Świętych. Refrenem są Ich słowa z Apokalipsy św. Jana: „Zbawienie w Bogu zasiadającym na tronie i w Baranku” (Ap. 7,10). Zwrotki natomiast to radosny psalm 96.

Z wielką radością pragnę poinformować, że z pomocą Bożą i ludzką (za którą z serca dziękuję!) projekt udało się sfinalizować. Oficjalna premiera płyty odbyła się 13 maja 2020 roku, czyli w 100 rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz w kolejną rocznicę objawień w Fatimie.

Interesujące są dodatkowe okoliczności i kontekst, kiedy płyta się pojawiła. W dobie pandemii wiele krajów (około 30! – w tym Polska) zawierzyło się Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Jezusa. Ufam, że pieśni z tej płyty na nowo pomogą odkryć nam wszystkim kochające nas te dwa Serca – Maryi i Jezusa.

Każdemu, kto wsparł powstanie niniejszego dzieła bardzo serdecznie i szczerze dziękuję!

Dziękuję za towarzyszenie!
Do usłyszenia w muzyce!

Michał Niemiec, autor projektu