Przez Serce do Serca

Czwarty album przed nami! „Przez Serce do Serca”
to zaplanowany na maj 2020 roku projekt ściśle związany z Osobą Maryi i Sercem Jezusa.

Odkąd na nowo zacząłem mocno zauważać obecność Matki Bożej w moim życiu, zapragnąłem oddać Jej cześć i wynagrodzić nieco stracony wcześniej czas, poprzez upublicznienie modlitw skierowanych do Boga przez Jej wstawiennictwo.
W marcu 2019 roku po nocy, w której przyśniły mi się pewna konkretna melodia i tekst, zapadła ostateczna decyzja. 🙂

Co będzie na płycie?
„Przez Serce do Serca” – tytuł oznacza: przez Serce Maryi do Serca Jezusa. Tak też jest skonstruowany album: od utworów maryjnych do aktów strzelistych, kanonów ku czci Bożego Serca.

W albumie znajdą się m.in. następujące utwory-modlitwy:

Wszystko właściwie rozpoczęło się od Litanii do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W maju 2018 roku na pewnej konferencji przypadkowo spotkałem organistkę z Gietrzwałdu. Już dwa dni później poprosiła mnie o stworzenie melodii do Litanii do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Zadanie wykonałem tego samego dnia, czyli 26 maja 2018 roku (w Dzień Matki i we wspomnienie mojego ulubionego świętego – Filipa Neri). Od tamtego czasu w Sanktuarium w Gietrzwałdzie ta Litania jest wykonywana. 16 października 2018 roku melodia ta uzyskała zgodę metropolity warmińskiego, abp. Józefa Górzyńskiego, na używanie jej w sprawowanym kulcie Bożym.

Litania pokory z tekstem Tomasza a Kempis również jest dla mnie wyjątkowa. Dotyka bowiem także i moich ułomności. Jestem przekonany, że już sam tekst ma walory mocno katartyczne, uwalniające, oczyszczające i porządkujące relację stworzenia do Boga. Kiedyś ktoś mi powiedział, że ma w planie powiesić sobie słowa tej Litanii nad łóżkiem i codziennie sobie przypominać priorytety… Przyznam – niebanalny pomysł:) Utwór ten pełni rolę swoistego „mostu”, który prowadzi od tytułowego „Serca do Serca”. Następnie kierujemy naszą uwagę na jedyne konieczne pragnienie ludzkie – zanurzenie w Jego Obecności, które porządkuje i wypełnia istnienie każdego z nas.

Całe moje pragnienie – utwór ten powstał z inspiracji krakowskich Sióstr Klarysek. Mniszki poprosiły o napisanie melodii do tekstu autorstwa jednej z nich. Byłem mile zaskoczony, kiedy usłyszałem tę pieśń na Jasnej Górze w czerwcu 2019 roku.


Autorami tekstów
 są czciciele Maryi i Serca Jezusa
Autor muzyki i wokal: Michał Niemiec
Realizacja, miks i mastering oraz piano: Mateusz Hrynkiewicz

Na okoliczność nowej płyty powstaje również autorski obraz Marzeny Wasilewskiej pt: „Matka otwartego Serca”, którego zdjęcie będzie okładką całego albumu.

 

PATRONAT HONOROWY:
  • Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  • Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski
  • Kard. Stanisław Dziwisz
  • Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ss. Wizytki)
  • Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów
  • Warszawska Prowincja Zakonu Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Karmelici Bosi)
PATRONAT MEDIALNY:
  • Radio Jasna Góra
  • Radio Niepokalanów
  • Radio Profeto

Prace nad albumem są zaawansowane, ale jeszcze niemało pracy przede mną. Najprawdopodobniej do końca lutego 2020 roku zakończą się główne nagrania.

Serdecznie więc proszę o modlitwę w kwestii tego projektu, bo już niejednokrotnie w działaniach związanych osobą Maryi doświadczyłem namacalnych przeciwności ze strony Złego. On przecież nienawidzi Tej, której Potomstwo zmiażdży mu głowę… (por. Rdz 3,15).

Zapraszam również do materialnego wsparcia projektu. Całe przedsięwzięcie to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Każda więc najdrobniejsza cegiełka będzie wspólnym budowaniem tego dzieła.

Wesprzeć wydanie płyty można m. in. poprzez:
1) https://zrzutka.pl/przez-serce-do-serca
2) Numer mojego konta podaję poniżej:
08 1140 2004 0000 3102 5845 2887
Za każdy dar serca – Bóg zapłać!

Pozdrawiam serdecznie!
Ku chwale Boga i na większą cześć Jego Matki!
Do zobaczenia w muzyce! 🙂

Michał Niemiec